Дома Фудбал Останато Гонсалвеш против Арсенал го постигна еден од најубавите голови сезонава во ЛЕ 🎥

Гонсалвеш против Арсенал го постигна еден од најубавите голови сезонава во ЛЕ 🎥

Еден од поубавите голови оваа сезона во Лигата на Европа вечерва го постигна Гонсалвеш од Бенфика.

Во натпреварот помеѓу Арсенал и Бенфика Гонсалвеш изедначи со мајсторски гол од слободен удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нападнат автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид!

Ливерпул и Реал Мадрид вечерва на „Енфилд“ го играат реванш натпреварот од полуфиналето во…