Дома Видео Гол каков што ретко се гледа: Херера во САД погоди од 60 метри 🎥

Гол каков што ретко се гледа: Херера во САД погоди од 60 метри 🎥

Aрон Херера од редовите на американскиот тим Реал Солт Лејк се најде во центарот на вниманието откако постигна голчиште за паметење.

Во натпреварот од регионалниот Лига Куп тој од својата половина забележа дека голманот на противникот е далеку од гол-линијата, се обиде и успеа да го изненади за водство на својата екипа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Навивач со едно видео објасни колку е лош Мегваер

Откако беше критикуван за настапите во Манчестер Јунајтед истото продолжи и во репрезентац…