Дома Фудбал Англија Голот со пета на Феран Торес против Њукасл 🎥

Голот со пета на Феран Торес против Њукасл 🎥

Њукасл и Манчестер Сити вчера одиграа фантастичен натпревар кој на крајот заврши со победа на „граѓаните“ од 3:4.

Одличен беше напаѓачот Феран Торес кој постигна хет-трик. Посебно убав беше голот на Торес за водство на Сити од 1:2. По едно нафрлување од еден прекин Торес со пета успеа да ја смести топката во мрежата од голот на Њукасл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…