Дома Фудбал Останато Голманот на ПСЖ во собраќајна несреќа си го искршил скапото Ламборгини (ФОТО)

Голманот на ПСЖ во собраќајна несреќа си го искршил скапото Ламборгини (ФОТО)

Сезоната во Франција официјално заврши пред неколку недели, а фудбалерите добија дозвола во меѓувреме да здивнат и да заминат на одмор.

Многу фудбалери на ПСЖ паузата ја искористија да се вратат дома и да поминат време со семејството. Помеѓу првите играчи кои го напуштија Париз беше резервниот голман на овој тим Марсин Булка.

Булка се вратил во Полска меѓутоа тој на одморот во неговата земја имал собраќајна несреќа во која го искршил своето скапо Ламборгини. Полските медиуми објавија и фотографии од несреќата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Клоп: Среќен сум што на Сити му е укината казната

УЕФА пред пет месеци го исфрли Манчестер Сити од Европа и го казни со 30 милиони евра пора…