Дома Трансфер зона Големо засилување: Тами Абрахам е пред потпис со Арсенал!

Големо засилување: Тами Абрахам е пред потпис со Арсенал!

Eкипата на Арсенал е пред доведување на големо засилување пренесуваат медиумите на Островот.

Нов играч на Арсенал би можел да стане Тами Абрахам. Најавите се дека Абрахам може да се пресели во Арсенал како позајмен фудбалер со тоа што Арсенал би имал обврзувачка клазула да го откупи неговиот договор за 50 милиони евра.

Под водство на Лампард Абрахам прикажуваше одлични настапи во Челзи, но потоа со доаѓањето на Тухел падна во втор тим. Германецот предност им Тимо Вернер и Каи Хаврец и никој не може да му замери затоа што Челзи со него стана европски шампион.

Поради малата минутажа неодамна и Жиру го напушти Челзи, Французинот се пресели во редовите на Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Познато првото зимско засилување за Милан

Милан во последните денови на преодниот рок не успеа да го комплетира трансферот Роман Фав…