Дома Останати Кошарка НБА Голема трагедија во семејството на НБА ѕвездата Кевин Дурант

Голема трагедија во семејството на НБА ѕвездата Кевин Дурант

0

Голема трагедија го погоди семејството на братот на ѕвездата на Голден Стејт, Кевин Дурант.

Американските медиуми од вчеравечер пренеусваат дека посвоениот брат на Дурант, Клиф Диксон бил застралан пред ноќен клуб каде што го славел својот 32-ри роденден.

Набрзо потоа тој им подлегнал на повредите и го загубил животот.

Диксон бил посвоен од страна на семејството на Дурант кога тој имал 16 години. Двајцата беа во супер однос, а колку значи во неговиот живот Дурнат покажа со тоа што кога ја освои наградата за МВП во НБА лигата зборуваше за својот брат.


Следете го Sportski.mk и на


Засега полицијата трага по сторителите.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Видео: Оклахома до прва победа, Бостон на чекор до полуфинале

Фаворитите во Источната конференција ја вратија предноста воплејоф сериите откако славеа к…