Дома Топ вести ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ПСЖ: Завршија трансфер вреден 75 милиони евра!

ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ПСЖ: Завршија трансфер вреден 75 милиони евра!

0

Француски ПСЖ заврши трансфер вреден 75 милиони евра, кој ќе биде реализиран наредното лето!

Раководството на францускиот шампион се договори со холандскиот гигант Ајакс и младиот играч за врска Франк Де Јонг од лето ќе стане нов член на ПСЖ.

Вредноста на трансферот е 75 милиони евра, а 21 годишниот фудбалер го избра ПСЖ пред Манчестер Сити, но и Баерн и Барселона кои исто така беа заинтересирани за неговите услуги.

Така Де Јонг наредната сезона ќе го облече дресот на „светците“ и ќе стане ново скапоцено засилување за клубот од Париз.


Следете го Sportski.mk и на


Де Јонг член на првиот тим на Ајакс стана во 2016 година. Набрзо доби стандардно место во почетниот состав и во досегашната кариера одигра 50 натпревари за Ајакс и постигна два погодоци.

За репрезентацијата на Холандија настапи четири пати.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…