Дома Видео Голема беше желбата за победа: Ивановски изгуби сет, па бурно реагираше 🎥

Голема беше желбата за победа: Ивановски изгуби сет, па бурно реагираше 🎥

Младиот македонски тенисер Калин Ивановски денес во еден меч со голема борба загуби од Шпанецот Педро Роденас во четвртфиналето на јуниорскиот Вимблдон.

Ивановски имаше можност да го добие вториот сет, а со тоа и да го реши мечот бидејќи водеше со 1:0, сепак Роденас изедначи, подоцна го освои и вториот сет за победа. Загубениот втор сет тешко му падна на Ивановски, па реагираше бурно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Миовски ја продолжува голгетерската форма: Нови два гола за Абердин

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин против…