Дома Топ вести Германски репрезентативец доаѓа на „Енфилд“

Германски репрезентативец доаѓа на „Енфилд“

Ливерпул оваа сезона игра феноменално под водство на Јирген Клоп, кој најави додатни засилувања во зимскиот преоден рок.

Клоп бара засилување особено во нападот бидејќи Садио Мане ќе замине на Куп на африкански нации и ќе отсуство најмалку еден месец.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Поради тоа германскиот стратег сака да донесе еден крилен напаѓач, а прва желба е младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Џулијан Брант.

Брант оваа сезона игра фантастично во дресот на „фармацевтите“ и веќе дебитираше за германската репрезентација, а Клоп е спремен да плати 20 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…