Дома Топ вести Гвардиола ја сака големата ѕвезда на Наполи

Гвардиола ја сака големата ѕвезда на Наполи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Грузискиот интернационалец Квича Кварацхелија игра одлично во дресот на Наполи, па го привлече вниманието на Пеп Гвардиола.

Кварацхелија веќе на првите натпревари во дресот на Наполи го воодушеви фудбалскиот свет и покажа дека може да биде нова голема фудбалска ѕвезда.

Наполи за неговиот потпис плати 10 милиони евра, а Грузицот до сега постигна 14 гола и 15 асистенции на 26 меча во сите натпреварувања.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Гвардиола нема да жали пари за да го довесе на „Етихад“ и го одредил Кварцхелија како примарна трансфер цел на лето.

Наполи сигурно нема лесно да се откаже од својата ѕвезда, но Сити е спремен да понуди 100 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…