Дома Трансфер зона Гвардиола ја „краде“ големата желба на Реал Мадрид?

Гвардиола ја „краде“ големата желба на Реал Мадрид?

Како што стојат работите Алфонсо Дејвис на крајот од сезоната ќе го напушти Баерн Минхен и покрај тоа што има договор со гигантот од Минхен до јуни 2026 година.

Канаѓанецот со либериско потекло одби да го продолжи договорот со Баерн и бараше плата од 14 милиони евра. Таквото барање на Дејвис клубот го одби и преговорите пропаднаа.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Поради тоа јасно е дека ако сакаат да заработат нешто ќе мораат да го продадат ова лето. Со месеци се поврзуваше со Реал Мадрид, се најавуваше и дека е блиску до договор, но на крајот може да не излезе ништо од тие најави.

Изгледаше дека Перез ќе ги повтори случаите на Алаба и Тони Крос, меѓутоа сега во игра влегува и Манчестер Сити. Информациите од Англија се дека Дејвис е многу блиску до договор со Манчестер Сити и веќе разговарал со Пеп Гвардиола, наводно Сити му дава поголема плата од онаа во Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со нег…