Дома Трансфер зона Гвардиола: Не преговараме за доведување на Олмо

Гвардиола: Не преговараме за доведување на Олмо

Во медиумите во изминатата недела се појави информација дека Манчестер Сити преговара за доведување на Дани Олмо.

Оваа информација ја пренесе еден од најпознатите италијански новинари кога се трансферите во прашање, Николо Шира. Лајпциг за Олмо бара 75 милиони евра, а во клубот пристигна минатата година од Динамо за 22 милиони евра со бонуси и во меѓувреме стана стандарден шпански репрезентативец.

Сега Гвардиола беше запрашан од медиумите да го прокоментира поврзувањето на неговиот клуб со Олмо.

„Не не сме во преговори со Олмо. Тој е фантастичен играч, но е играч на Лајпциг“, изјави Гвардиола.

Олмо е под договор со Лајпциг до летото 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…