Дома Фудбал Англија Гвардиола му одговори на Алвеш и ги насмеа сите (видео)

Гвардиола му одговори на Алвеш и ги насмеа сите (видео)

0

Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен тренер, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал.

Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот фудбалер Дани Алвеш кој имаше само пофални зборови за каталонскиот стратег.

„Уживав да работам со Гвардиола, според мене тоа е подобро од секс“, изјави Алвес за „Скај Спорт“.

Оваа изјава предизвика големо внимание на Островот, па не се чекаше долго на одговор од шпанскиот стратег.


Следете го Sportski.mk и на


„Дани Алвеш или секс? Јас сум повеќе за сексот“, одговори Гвардиола.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…