Дома Топ вести Гвардиола го сака Алекс Сандро – Јуве бара „трампа“

Гвардиола го сака Алекс Сандро – Јуве бара „трампа“

Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Сити е силно заинтересиран за левиот бек на Јувентус, Алекс Сандро.

Менди има проблеми со повреди и не го покажува најдоброто од себе во Премиер лигата, па Гвардиола сака да донесе врвно засилување на таа позиција.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Алекс Сандро е прва мета на „граѓаните“, а веќе подолго време се шпекулира дека Бразилецот не е задоволен во Јувентус и дека може да си замине на лето.

Неговата цена изнесува околу 55 милиони евра, но Јувентус за возврат од Сити ќе бара еден играч. На радарот на „старата дама“ се Гундоган и Лерој Сане.

Меѓутоа, оваа трампа е невозможна во јануари, но италијанските медиуми тврдат дека е многу веријатно да биде реализирана следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …