Дома Трансфер зона Гвардиола го пофали Де Брујн и откри колкава е откупната клаузула

Гвардиола го пофали Де Брујн и откри колкава е откупната клаузула

0

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујн минатата сезона се етаблираше како еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата и во Европа.

Де Брујн е омилен фудбалер на Пеп Гвардиола кој откри дека ги запознал и неговите родители.

„Де Брун е фантастичен, многу динамичен фудбалер. Марсело Биелса ми рече дека му е омилен играч. Навистина Кевин може се“, изјави Гвардиола, а потоа откри и колку изнесува неговата откупна клаузула.

„Еден ден ги запознав неговите родители и сватив зошто Де Брујн е таков каков што е, неверојатно момче. Жал ми е за останатите клубови, неговата откупна клаузула изнесува 250 милиони евра и не е на продажба“, откри каталонскиот стратег.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Марота ефект: Интер ги „брка“ играчите кои Јувентус ги следеше!

Џузепе Марота со работа ќе продолжи во редовите и се чека само официјална потврда, а сега …