Дома Трансфер зона Гвардиола го носи Нејмар во Манчестер Сити

Гвардиола го носи Нејмар во Манчестер Сити


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Раководството на ПСЖ одлучи да го стави Нејмар на трансфер листа, а во трката за неговиот потпис се вклучи Манчестер Сити.

„Екип“ открива дека менаџерот Пеп Гвардиола имал телефонски разговор со Нејмар за да дознае какви се неговите планови за следната сезона.

Откако навивачите отворено го нападнаа, сега и самиот Нејмар е спремен да го напушти клубот, а Гвардиола може да одигра клучна улога во трансферот.

Интерес за Бразилецот покажуваат уште Њукасл и Манчестер Јунајтед и Челзи, а Нејмар е отворен за преселба во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…