Дома Фудбал Англија Гарначо е и голем човек: Детенце се расплака од среќа по неговото изненадување 🎥

Гарначо е и голем човек: Детенце се расплака од среќа по неговото изненадување 🎥

Aлехандро Гарначо ги воодушеви фудбалските фанови со голот кој го постигна за Манчестер Јунајтед против Евертон.

Младиот Аргентинец во стилот на Вејн Руни, но и неговиот идол Кристијано Роналдо постигна гол со кој сигурно ќе конкурира за најдобар во сезоната.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сега Гарначо направи и уште еден фантастичен потег, овојпат надвор од теренот. На Твитер се појави видео на кое се гледа како Гарначо го запира својот автомобил за да поздрави млад навивач со кој и се впушти во разговор.

На изненадување на детенцето Аргентинецот му ги подари копачките  со кој го постигна споменатиот гол. Тој ги потпиша, а детето на крајот заврши и во солзи од среќа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…