Дома Трансфер зона Вулверхемптон ја купува младата ѕвезда на Милан

Вулверхемптон ја купува младата ѕвезда на Милан

Вулверхемптон е во напредни преговори со Милан за трансфер на младиот напаѓач, Рафаел Леао.

„Волците“ имаат одлично односи со неговиот агент Жорге Мендеш и сакаат да го донесат Леао во своите редови.

Младиот Португалец игра солидно, но Милан е спремен да го продаде за да инвестира во нов напаѓач.

„Росонерите“ за неговата слобода бараат 30 милиони евра, а Вулверхемптон понудил 28 милиони евра.

Двата клуба се блиску до договор и се очекува „волците“ да вклучат бонуси за да го комплетираат трансферот во следните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…