Дома Трансфер зона Втор потпис за Тотенхем во ист ден

Втор потпис за Тотенхем во ист ден

0

Само неколку часа откако Сон Хеунг Мин потпиша нов договор, Тотенхем се пофали со уште еден важен потпис.

Имено, крилниот напаѓач Ерик Ламела денес го продолжи договорот со „спарси“ и се обврза на верност до 2022 година.

Ламела пропушти поголем дел од минатата сезона поради повреда, но е важен дел од тимот на Покетино, што покажува и новиот договор кој му го понуди клубот.

Ламела пристигна во Тотенхем пред пет години од Рома и до сега има запишано 110 настапи за „спарси“ во Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…