Дома Македонски спорт Мак фудбал Во ПМФЛ вчера дебитираше супер талентираниот голман Стефан Тасев

Во ПМФЛ вчера дебитираше супер талентираниот голман Стефан Тасев

Maкедонскиот фудбал вчера доби нов „бисер“, на само 16 години и пет месеци Стефан Тасев дебитираше на голот на Македонија Ѓорче Петров во ПМФЛ.

Тасев веќе бранеше во Купот, а вчера ги запиша и првите минути во првенството. Станува збор за супер-талентиран голман кој за своите години покажува огромна зрелост. Со него на голот Македонија Ѓорче Петров славеше против Беласица со 1:3.

Тој веќе едел од младинските категории на нашите селекции. За каков квалитет станува збор покажува и тоа што веќе помина 15 дена на проба во Динамо Загреб и доби понуда за договор. Интерес за него покажуваа и Партизан и Клуб Бриж.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Од Островот порачуваат: Дајте ни го ЕП да го организираме, ние сме спремни!

Изгледа дека шансите Европското првенство да се одигра само во Велика Биртанија. Главната …