Дома Фудбал Останато Во МЛС повторно Игуаин главна тема: Одново беснеел, па го „засени“ одличниот Кркиќ ?

Во МЛС повторно Игуаин главна тема: Одново беснеел, па го „засени“ одличниот Кркиќ ?

Aргентинецот Гонзало Игуаин од недела во недела успева да се најде во центарот на вниманието после трансферот во американската МЛС лига.

После четири години во дресот на „старата дама“ Игуаин премина во МЛС каде што го засили тимот на Интер Мајами, но искусниот Аргентинец до овој момент не се снаоѓа баш најдобро.

На дебито промаш пенал за својот тим, па ќе се степаше со противнички играч, потоа во следниот натпревар постигна гол од слободен, а во последниот натпревар одново ја покажа својата друга страна.

Тимот на Интер Мајами изгуби на гостувањето кај Монтреал со резултат 2:1. За домаќините блескаше Бојан Кркиќ кој постигна гол и асистенција. Игуаин „блесна“ во третото полувреме.

Аргентинецот вербално го нападнал главниот судија кој без размислување му покажа црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…