Дома Фудбал Италија Во Интер и Хандановиќ позитивен на коронавирус

Во Интер и Хандановиќ позитивен на коронавирус

Тимот на Интер се соочува со проблеми со коронавирус во тимот, после Д’Aмбросио и Самир Хандановиќ е позитивен на коронавирус.

На вчерашните тестирања позитивен бил Д’Aмбросио, а денес позитивен тест имал првиот голман на лидерот во Серија А.

Хандановиќ немал симптоми и според правилата веднаш бил изолиран од остатокот од тимот.

Во сабота Интер го пречекува Сасуоло и Антонио Конте не ќе може да смета на споменатите двајца.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…