Дома Видео Во Босна се постигна спеткакуларен гол 🎥

Во Босна се постигна спеткакуларен гол 🎥

Фудбалерот на босанскиот нисколигаш Младост од Суха, Хасан Ибриќ постигна ретко виден гол.

Во натпреварот против ФК Мемиќ кој тимот на Младост го доби со 4:2, Ибриќ постигна гол во стилот на најголемите фудбалски мајстори. На ваквиот фантастичен удар противничкиот голман можеше да биде само гледач повеќе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Џани не седи ќе ја направиш јајце…“ 🎥

Eзгјан Алиоски и неговиот Ал Ахли конечно во осмото коло дојдоа до првата победа во шампио…