Дома Фудбал Вознемирувачки снимки: Судија брутално претепан на фудбалски натпревар – се бори за живот

Вознемирувачки снимки: Судија брутално претепан на фудбалски натпревар – се бори за живот

Натпреварот помеѓу ФК Тангањика и ОЦ Ренесанс за малку ќе завршеше со трагичен исход по нападот на навивачите врз главниот судија на натпреварот, кој го судеше натпреварот во Купот на Конго.

Ренесанс го загуби натпреварот по изведување пенали, а по завршувањето на натпреварот навивачите упаднаа на теренот и го претепаа судијата незадоволни од недосудениот пенал во регуларниот тек на натпреварот.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Последните вести за неговата состојба велат дека животот му е во опасност и е сместен на одделението за интензивна нега.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …