Дома Фудбал Вирален доказ за доминацијата на Шпанија. Погледнете каде е шпанскиот голман против Италија

Вирален доказ за доминацијата на Шпанија. Погледнете каде е шпанскиот голман против Италија

Шпанија игра одлично на првите натпревари на ЕП. Веќе по второто коло со максимален учинок и одлична игра обезбеди пласман во следната фаза.

Откако Фуријата ја победи Хрватска со 3:0, ја совлада и Италија со 1:0. Сепак, резултатот реално не покажува колку беше подобра Шпанија. Станува појасно ако се погледне статистиката на натпреварот:


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вирален доказ за доминацијата на Шпанците против актуелниот европски првак се сцените на Унаи Симон како „кампува“ на центарот за време на натпреварот.

Голманот на Шпанија без страв можеше да биде сведок на доминацијата на соиграчите и на 40 метри од сопствениот гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…