Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Викторија Лопирева – убавицата која привлече големо внимание на отварањето на Мундијалот (видео)

Викторија Лопирева – убавицата која привлече големо внимание на отварањето на Мундијалот (видео)

0

Викторија Лопирева е една од амбасадорките на Светското првенство во Русија.

Поранешната руска манекенка денес присуствуваше на отворањето на Мундиајлот и со својата убавина привлече огромно внимание.

Прекрасната Викторија патува ширум светот, обожава фудбал и следеше голем број натпревар, а во Русија е домаќин на Мундијалот и сигурно е една од најубавите навивачки на домаќинот.

Во овој момент работи како водителка, а со своето излегување на стадионот „Лужники“ ја воодушеви машката популација…


Следете го Sportski.mk и на


 

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…