Дома Фудбал Останато Викенд најава – Најинтересно во Серија А!

Викенд најава – Најинтересно во Серија А!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Од денес во „Overtime with TJ“ ќе имаме преглед на најинтересните викенд натпревари, значи од сите фудбалски лиги, не само од овие во Топ 5 лигите, од сегде кај што ќе има нешто интересно за следење.

Викендов, нема натпревари во Премиер Лига, во Англија се игра Фа Купот. Во послабиве лиги, нема дерби меч, па затоа одбрав нешто што мислам дека е најинтересно.

Два мече од Бундеслигата, Ајнтрахт Франкфурт – Баерн Минхен и Баер Леверкузен – Борусија Дортмунд, еден меч од Франција, Марсеј – Монако и еден меч од Серија А, Наполи – Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …