Дома Фудбал Англија Видиќ: Во Јунајтед сите пиевме кога освојуваме трофеи, па значи сме испиле многу

Видиќ: Во Јунајтед сите пиевме кога освојуваме трофеи, па значи сме испиле многу


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Српскиот дефанзивец, Немања Видиќ остави длабока трага на „Олд Трафорд“, а сега откри и детали од соблекувалната.

Имено, стоперот на „црвените ѓаволи“ откри дека со соиграчите во Јунајтед испиле многу алкоxoл, но пиеле само кога освојувале трофеи.

Видиќ во Манчестер Јунајтед играше од 2006 до 2014 година и со овој клуб освои 15 трофеи, пет од нив беа во Премиер лигата.

„Сите заедно пиевме само кога освојуваме трофеи. Ако размислите и видите што сме постигнале ќе знаете дека сме испиле многу“, изјави Видиќ.

Покрај споментатите пет трофеи во Премиер лигата, Видиќ има и три во Лига Купот, пет во ФА Купот, една во Лигата на шампионите и една од Светското клупско првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…