Дома Видео Видео: Јоноски на „тапет“ кај ЕХФ: Кога мајка ви ќе ви рече да ги измиете садовите…

Видео: Јоноски на „тапет“ кај ЕХФ: Кога мајка ви ќе ви рече да ги измиете садовите…

0

Словенија беше совладана, Македонија одигра одличен натпревар посебно во одбраната, а секако тука е секогаш одличниот Ацо Јоновски.

Јоноски долги години ги брани боите на нашата репрезентатација, одличен беше и во вчерашниот натпревар. Сепак, ЕХФ пронајде ситуација во која во главна улога е токму тој.

На Твитер профилот беше објавено видео од нашиот ракометар со натпис: „Кога мајка ви ќе ви рече да ги измиете садовите“…Погледнете.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Гол на сезоната во Франција, Депај со „БОМБА“ во последните моменти ги „расплака“ скапоцените „светци“ „!

Мемфис Депај е херојот на Лион! Фудбалерот на Лион кој во Франција пристигна од редовите н…