Дома Видео Видео: Фановите на Милан направија спектакл пред тренинг кампот!

Видео: Фановите на Милан направија спектакл пред тренинг кампот!

0

Фудбалерите на Милан денес ги започаа припремите за новата сезона, а фановите на италијанскиот гигант дојдоа во голем број да му дадат поддршка на Гатузо и на целиот тим.

Иако постои хаос околу сопствениците на клубот, кој беше исфрлен од европските натпреварувања, сепак фановите покажаа дека му даваат безрезервна поддршка на фудбалерите и на тренерот Гатузо.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Сите го паметат промашениот пенал на Игуаин, но никој не го забележа разговорот помеѓу Роналдо и Шчесни

Фудбалерите на Јувентус пред два дена го поразија Милан со 2:0 на Сан Сиро во рамките на 1…