Дома Видео Видео: Спектакуларен погодок на Ел Хадади

Видео: Спектакуларен погодок на Ел Хадади

0

Славија Прага и Севиља го играат реванш натпреварот од осмина финалето во Лига Европа, а моменталниот резултат е 2:2.

Домашниот тим два пати имаше водство, но гостите втор пат се враќаат во овој натпревар. Славија дојде до водство со гол од пенал за 2:1.

Израмнувачкиот погодок е ремек дело на Ел Хадади со волеј удар од 20 метри. Моменталниот резултат е ист како и оној од првиот натпревар и доколку остане така ќе гледаме продолжение.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Донарума го спаси Милан, сега „росонерите“ чекаат „помош“ од Јуве

Милан потешко од очекувањата го победи Фросиноне (2:0) и се врати на четвртата позиција на…