Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Роналдо не успеа да фати тениско топче, па тоа заврши во – главата на Георгина

ВИДЕО: Роналдо не успеа да фати тениско топче, па тоа заврши во – главата на Георгина

0

Кристиано Роналдо во друштво на неговата партнерка Георгина Родригез и синот Кристиано Жуниор допатуваа во Лондон, а таа прилика ја искористија да уживаа во завршниот турнир.

Роналдо од првите редови ја следеше победата на Новак Ѓоковиќ над Џон Иснер, а беше под будно око на камерите кои забележаа еден интересен детал.

Португалецот се обиде да фати топче кое одеше кон него, но тоа не му успеа, па истото заврши во главата на Георгина.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…