Екипата на ЖРК Вардар стигна до својата единаесетта победа во Лигаа на Шампионите, со триумфот против тимот на Будуќност. Андреа Пенезиќ беше убедливо најефикасна ракометарка постигнувајќи дури десет голови. Таа заслужено се најде во изборот на ЕХФ, за трите најдобри ѕвезди на последното коло во ЛШ. Воедно Пенезиќ се наоѓа во ТОП-5 листата на најдобри стрелци, односно на петтото место, со можност да напредува погоре во продолжение од најголемото ракометно натпреварување.

Во ѕвезди на колото, покрај Пенезиќ се најдоа уште и Офтедал од Ѓер и голманката на Ростов Дон, Мајса Песоа. Видеото со трите најдобри ѕвезди погледнете го на линкот, ТУКА.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

2.700 евра ја делат Ирина од можност за настап на Олимпијада во 2020 – институциите и фирмите глуви

Само 2.700 евра се потребни за 14-годишната Ирина Јованска од Прилеп да си го оствари нејз…