Дома Македонски спорт Видео: Неискористена шанса и недосуден пенал, Македонија и Австрија егал на полувреме

Видео: Неискористена шанса и недосуден пенал, Македонија и Австрија егал на полувреме

0

Македонската репрезентација со резултат 1:1 го заврши првото полувреме против Австрија во Скопје.

Избраниците на Ангеловски играат добро и можат да жалат што не заминаа на одмор со предност.

Во 18-та минута Хинтерегер си постигна автогол за славје на Арената „Тоше Проески“. Само неколку минути подоцна Македонија имаше голема шанса да го зголеми водството, но не успеа да реализира.

Во 39-та минута стигна казната кога Лазаро го совлада Димитриевски за 1:1. На самиот крај имаше елементи судијата да покаже на белата точка после стартот над Пандев, но сечини дека Македонија беше оштетена.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Почна со работа клубот на Кире Лазаров: Целта е стандарден суперлигаш со таргет на млади играчи!

Првата македонска ракометна лига од оваа натпреварувачка сезона ќе има уште еден клуб КЛ7.…