Дома Видео Видео: Најдобриот автогол кој некогаш сте го виделе!

Видео: Најдобриот автогол кој некогаш сте го виделе!

0

На натпревар од регионалниот куп на Швајцарија беше постигнат еден од најекетивните автоголи кои некогаш сте ги виделе.

„Јунакот“ е Адриен Гулфо, 26-годишен играч за врска кој настапува за Пули Фудбал. Неговиот тим играше против Ренен кој имаше водство од 2:1 во мометот кога Гулфо го изведе потегот за паметење.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…