Дома Останати Кошарка Видео: Леброн незадржлив, нова победа и за Лејкерси!

Видео: Леброн незадржлив, нова победа и за Лејкерси!

Кливленд, Атланта, Чикаго, Шарлот и АЛ Лејкерс забележаа победи изминатата ноќ во натпревари кои се одиграа во НБА лигата.

Актуелниот шампион, Кливленд, во дербито на Истокот славеше над Торонто 121:117. Кливленд ја запиша деветтата победа во десеттиот меч, додека Торонто има скор 7/2.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Леброн Џејмс со 28 поени, 14 асистенции и девет скока го предводеше шампионот. Над 20 поени постигнаа Кајри Ирвинг (24) и Ченинг Фрај (21), додека дабл-дабл остарија Кевин Лав (19 поени, 13 скокови) и Тристан Томпсон (15 поени, 11 скокови).

Лос Анџелес Лејкерс доби уште еден меч, овој пат совладан беше Бруклин со 125-118, за седми трумф во 12 меч оваа сезона.

Расел со 32 коша беше најефикасен во тимот на Лејкерс, Лопез постигна 30 кај Бруклин, Богдановиќ еден помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбр…