Вардарки со победа ја заокружија главната рунда во Лигата на Шампионите, откако славеа на гостувањето во Подгорица против екипата на Будуќност (25:30). Црвено-црните завршија на првото место во групата и во четвртфиналето за противник го добија тимот на Митјиланд. Две наши ракометарки се најдоа во изборот на ЕХФ, за најдобри одбрани и голови на колото.

Александра Лакрабер го има третиот најубав гол, додека Суслина е со најдобра петта одбрана. Видеото со најдобрите пет голови на колото погледнете го на линкот, ТУКА, додека видеото со најдобрите пет одбрани, на линкот, ТУКА.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

2.700 евра ја делат Ирина од можност за настап на Олимпијада во 2020 – институциите и фирмите глуви

Само 2.700 евра се потребни за 14-годишната Ирина Јованска од Прилеп да си го оствари нејз…