Дома Видео Видео: Куче главен актер на фудбалски натпревар!

Видео: Куче главен актер на фудбалски натпревар!

0

На балканските терени често сме сведоци на комочни и несекојдневни ситуации, а една таква ни доаѓа од Бугарија.

Главниот актер на натпреварот помеѓу Севлиево – Спартак (Плевен) не беше ниту еден фудбалер, туку локално куче.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…