Дома Видео Видео: Кога и Ибра ти се воодушевува значи си ГЕНИЈ!

Видео: Кога и Ибра ти се воодушевува значи си ГЕНИЈ!

0

Интересно видео кружи на интеренет овие денови.

Главен актер е Швеѓанецот, Златан Ибрахимовиќ, кој во тој момент прв пат во живо го здогледува својот идол, Роналдо.

Златан тогаш настапуваше за Интер, а Роналдо за Милан. Иако видеото е навистина старо, дури во последно време започна да се “врти“ на интернет и многумина сеуште го немаат видено.


Ibrahimovic admirando Ronaldo Fenômeno (2007) by goloviliga

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…