Дома Останати ВИДЕО: Како Македонија беше најавена на Светското првенство „Кантер Страјк ГО“

ВИДЕО: Како Македонија беше најавена на Светското првенство „Кантер Страјк ГО“

svetsko

Македонија овие денови учествува на Светското првенство во „Кантер Страјк ГО“ кое се одржува во Каушинг, Тајван.

Нашата земја на ова 10-то Светско првенство е претставувана од тимот на „Вилај Еспорт“ и засега им оди навистина одлично.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Натпреварите ги започнавме вчера кога прво ја победивме Намбија со 16:1, па загубивме од Израел, за подоцна во одлучувачкиот натпревар да ја победиме Данска и да обезбедиме пласман помеѓу 16-те најдобри.

Погледнете како Македонија беше најавена на ова Светско првенство во „е-Спорт“.

https://www.facebook.com/MacedonianESF/posts/960690400780973?__xts__[0]=68.ARDcBB2frElNUfWFX3qFXNNbHRCFfn3aVl5xPc1x392EaCUDTOhHFD21_913sAiKhMIH_SmFh_i3YtVSIA9Vy_aavz42NUj-UMvzjHz-432dXEa1quajZQW9X6apG_ty3ajgcjTTSUH3zV4EGuJDFAiPKKYQRQuId5DGkTMr3kJlpqBqIGRYh1GP-dDFJxBwCzwZ7SXhmClM91-fUQn73my9wA5IGvixEXtZkxCWayIsGbkz0kkZcPpwiyYJAeZg_5l6RuKL9-N9Ho5Ahi5bS4AYFPyPtvXLxjA_ZjoUSUi092UUlICuDNOawtl2tpG5dkU1v1LjCB2fxOc0BbOV3bSpULbJpfubFNATLYgVdaGao7J6HYtcQg&__tn__=-R

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Светската шаховска федерација за прв пат сертифицираше училиште од Македонија со златен амблем

ПСУ „Јахја Кемал” и наставникот по шах Орце Данчевски се добитници на највисокото глобално…