Дома Фудбал Останато Видео: Ибрахимовиќ има само еден идол – и тој се појави соблекувалната на Галакси

Видео: Ибрахимовиќ има само еден идол – и тој се појави соблекувалната на Галакси

0
ibrahimovic ronaldo

ЛА Галакси повторно се најде во центарот на вниманието откако пред неколку недели овој клуб се засили со Златан Ибрахимовиќ.

Галакси на фудбалската мапа пред десетина година се појави со Дејвид Бекам, а по неговите стапки сега тргна Златан Ибрахимовиќ. После пристигнувањето на Ибрахимовиќ во Галакси камерите и новинарите се секојдневно присутни во овој клуб.

Фудбалерите на Галакси денес имаа посебна посета која сигурно најмногу го воодушеви Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот повторно имаше прилика да се сретне со својот идол од детството „стариот“ Роналдо. На видеото може да се забележи и воодушевувањето на Ибра.

Во текот на разговорот со тренерот Роналдо се пошегува и порача дека доколку би го оставиле малку да тренира би бил спремен за плеј-офот…


Следете го Sportski.mk и на


Во продолжение можете да го погледнете постарото видео кога доволно говори за тоа што претставува Роналдо за Ибрахимовиќ. Сигурно и единствениот човек во фудбалот на кого му се воодушевува.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тимот од играчи кои може да го напушти Манчестер Јунајтед изгледа – одлично!

Голем број фудбалери на Манчестер Јунајтед би можеле на крајот од сезоната да го напуштат …