Дома Видео ВИДЕО: Зидан го постигна својот деби гол за Реал Мадрид!

ВИДЕО: Зидан го постигна својот деби гол за Реал Мадрид!

Откако во првиот меч имаше 7:1, во реваншот тренерот на Реал Мадрид внесе повеќе младинци кои блеснаа во мечот од Копа дел Реј против Леонеса.

Меѓу нив беше и 21-годишниот син на славниот тренер, Енцо Зидан кој со гол му заблагодари на неговиот татко за довербата што му ја укажа на почетокот на вториот дел.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Имено, Енцо влезе во второто полувреме, а постигна во 63 минута за 4:1.

Инаку конечниот резултат гласеше 6:1, а хет трик постигна младиот Маријано Диаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…