Дома Видео Видео за верувале или не: Судијата место со свирче суди со – калашников! 🎥

Видео за верувале или не: Судијата место со свирче суди со – калашников! 🎥

На друштвените мрежи се појави по малку неверојатно видео.

Во Јемен пронашле начин како судиите да бидат помирни после секоја донесена одлука, барем кога во прашање е аматерскиот фудбал.

Имено, на видеото може да се види како судијата место свирче користи, ни помалку, ни повеќе – калашников!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…