Дома Видео Видео: Дани Алвеш постигна гол за најавна шпица!

Видео: Дани Алвеш постигна гол за најавна шпица!

Фудбалерите на ПСЖ моментално играат против Нант во заостанат натпревар од 28-то коло од Лига 1.

„Светците“ во моментов губат со 3:1, иако поведија во 19-та минута со феноменалниот гол на Дани Алвеш.

Искусниот Бразилец го постигна голот на кариерата, кој уште долго ќе се врати на највните шпици.

https://youtu.be/u3349pqyTWE

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Да се обиде уште милион пати нема му успее: Србин ја рогна топката преку цел терен и даде кош! 🎥

Српскиот кошаркар Немања Недовиќ го постигна можеби најлудиот кош на сите времиња. Недовиќ…