Дома Фудбал Италија Видео: Дали Киелини заслужи црвен картон?

Видео: Дали Киелини заслужи црвен картон?

Јувентус синоќа го победи Монако со 2:0 и е со едната нога во финалето од ЛШ, но дали гостите требаше да го завршат мечот со десет фудбалери?

Имено, во 69-та минута дефанзивецот Џорџо Киелини брутално со лакт во глава го удри Фалкао и спорд многумина мораше да биде исклучен поради тоа.

Сепак, судијата не го ни опомена Италијанецот поради овој неспортски потег, а Киелини доби жолт картон неколку минути подоцна за друг старт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…