Дома Видео Видео: Гол во последна секунда, коментаторот полуде!

Видео: Гол во последна секунда, коментаторот полуде!

0

Милан вчера победи на гостувањето кај Џенова со гол буквално во последните секунди од натпреварот.

Андре Силва го постигна својот прв гол во Серија А и му донесе победа на „росонерите“ и големо славје на познатиот коментатот Тицијално Крудели, кој е познат како голем навивач на Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Јаховиќ мајсторе! Прекрасен гол на Македонецот (видео)

Коњаспор на домашен терен го победи Кајсериспор со 2:0, а вториот гол беше дело на македон…