Дома Фудбал Останато Видео: Голот на Роналдо избран за најдобар во Лигата на нации!

Видео: Голот на Роналдо избран за најдобар во Лигата на нации!

0

На завршниот фајнл-фор во Лигата на нации победник беше Португалија, која го освои првиот трофеј во новоформираното натпреварување на УЕФА.

Денес беше избран и најубавиот гол од завршниот турнир од Лигата на нации, а тој е дело на Кристиано Роналдо.

Роналдо во полуфиналето против Швајцарија постигна хет-трик, а сите три гола се најдоа на првите три места.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси бара од претседателот на Барселона да го врати Нејмар на Камп Ноу

Нејмар во 2017. година во трансфер вреден 222 милиони евра ја напушти Барселона и премина …