Дома Видео Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

0

Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020.

Ова за нашата селекција е добар резултат и по првите два одиграни натпревари имаме освоено четири бода.

После секој успех, во соблекувалната главен диригент при славјето е Гого Јовчев, а вечерва доби поддршка и од Илија Несторовски.

Еве го вечерашното видео од славјето на нашите репрезентативци.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Диего Коста направи уште еден голем скандал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста денеска направи уште еден голем скандал. Бразиле…