Дома Видео Видео: Веќе го имаме забивањето на годината во НБА!

Видео: Веќе го имаме забивањето на годината во НБА!

0

Кошаркарот на Милвоки, Џианис Антетокумпо изведе неверојатно забивање на мечот против Детроид.

Пред завршувањето на првата четвртина Џианис со прекрасен дриблинг се ослободи од двајца кошаркари и тргна кон кошот каде го чекаше Џон Леуер, а овој заби преку него.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мохамед Салах немаше милост за голманот на Гвинеја

Благодарение на одличните сезони во Ливерпул, Мохамед Салах стана еден од најдобрите играч…