Дома Останати Кошарка Видео: Вестбрук се израмни со Џордан и Робертсон

Видео: Вестбрук се израмни со Џордан и Робертсон


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Брилијантниот Расел Вестбрук ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата. Бекот на Оклахома и на седмиот меч во низа забележа трипл дабл со што се израмни со Мајкл Џордан во 1989 и Оскар Робертсон во 1961 година.

Вестбрук блескаше против Хјустон но неговиот тим не успеа да победи. Хјустон , во Оклахома, славеше 102:99. Тревор Ариза го реши мечот, тој на пет секунди до крајот погоди две слободни фрлања.

Резултати:
Шарлот-Орландо 109:88,
Бостон-Торонто 94:101,
Кливленд-Мајами 114:88,
Минесота-Детроит 90:117,
Далас-Индијана 111:103,
ЛА Лејкерс-Феникс 115:119.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Во НБА заработува милиони, а се пожали на скапото гориво – во Македонија ќе платеше скоро двојно повеќе!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ НБА ѕвездата од редов…